niedziela, 15 stycznia 2012

Kubaś

Naczynie z pokrywką. Może służyć jako pojemnik na coś. Dół toczony na kole, pokrywka lepiona ręcznie. Szkliwo złote i czerwone, którego dotąd nie używałam. Mocno się zbiegło i nie jestem do końca zadowolona z efektu. Kubaś stanie w łazience i będzie pojemnikiem na waciki :).

8 komentarzy:

 1. Waciki?:) Ładny jest bardzo i godzien przynajmniej biżuterii, ale cóż Twój kubaś, Twoja wola:) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba się i mnie...w łazience będzie wyglądał świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne, powstał efekt wintydżu:):):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie będę oryginalny,mnie również się podoba. Uchwyt na wieczku cudny lubię takie szczególiki. Jeśli mogę,a się nie obrazisz to powiem tyle,że czerwone szkliwo jest strasznie kapryśne. Wymaga wielkiej staranności i cierpliwości. W połączeniu z gold bronze lub złotem bywa nieobliczalne. Często zachowuje się tak jak Tobie wyszło. Czasem wymaga 2 krotnego wypału,czasem grubszego naniesienia w trakcie szkliwienia ale wydaje mi się,że dlatego jest takie ciekawe,bo nie zawsze mamy wpływ co wyjdzie.Niestety opary ze szkliw gold i gold bronze mnie również powodowały takie sytuacje ale to taki dreszczyk emocji ;-). Pozdrawiam serdecznie,dobrego tygodnia życzę i wybacz ten wywód. Grzegorz ;-). A pojemniczek na pewno upiększy łazienkę ;-). Ja wsypałbym do niego cynamon do relaksującej kąpieli ale Ty zdecydujesz o jego zastosowaniu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję za miłe komentarze.
  Oczywiście Grzesiu, że się nie obrażam, bo nie ma o co. Ja generalnie z czerwienią nie mam złych doświadczeń (oczywiście przy założeniu, że temperatura w piecu jest OK), aczkolwiek warunki idealne to wypał czerwieni całkiem osobno, bez innych prac. Tyle że na to trzeba mieć swój piec i sporo prac szkliwionych tylko na ten kolor. Co do czerwieni, mnie najlepiej zawsze wychodziła kardynalska lub selenu. Ta to coś nowego, dostałam od koleżanki. Teraz będę wypalać z nią mniejsze rzeczy, zobaczymy, jak wyjdą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ależ boski kubas! Szkoda go na waciki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. All your ceramics and wool felt pieces are MASTER pieces. Gorgeous and charming.

  OdpowiedzUsuń