czwartek, 2 września 2010

Czas na ceramikę...

Ostatnio pokazywałam na blogu dużo filcu, bo też tym się głównie zajmowałam. Ale o glinie nie zapomniałam. Na fotkach dwie prace. Pierwsza to lampa (wypał raku, mieszanka wielu szkliw) z abażurem z Ikei. Uwielbiam robić lampy, tylko jakoś z abażurami mam kłopot. Stoją u mnie w domu ze trzy doły, którym brakuje abażurów. Mam kilka pomysłów, ale na razie nie zabrałam się za ich realizację. Ten abażur z Ikei jakoś mi kolorystycznie podpasował.


Druga rzecz to ażurowa forma, która początkowo też miała być lampą, a ostatecznie stała się osłoną na malutką świeczkę, zwaną teraz popularnie t-lightem. Glina została przetarta tlenkami, szkliwem transparentnym i brązowym.


Last time I was showing at my blog a lot of felt, because I had no time for nothing else. But I still do remember about ceramics. I present two ceramic goods. First it is a ceramic lamp with ready lampshade bought in IKEA market. Down part of the lamp have been made in Raku style. Second it is a t-light cover.

10 komentarzy:

 1. kochana ... to sie przyjrzyj silk paper. to sie znakomicie na abazury nadaje . piekne raku . serdeczności

  OdpowiedzUsuń
 2. Ach, westchnęłam z zachwytem! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lampa przecudowna. Ja z kolei mam abażur (witraż),który już jakiś czas temu przyszło mi uczynić, a nie mam dołu :-) Co do jedwabnego papieru, to Beatka ma tu 100% racji. Jeszcze kilak dzionków i też się za niego biorę. Pozdrawiam cieplutko ze słonecznego Ostrowa :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Lampa bardzo ładna, ale ta osłonka na świeczkę - cudo :)

  OdpowiedzUsuń
 5. oooo a ja lampy nigdy nie robilam...Twoja rewelacyjna-szkoda ze przerwa w pracowni:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna lampa, raku mnie zawsze zachwyca a kolory moje ulubione :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta forma ażurowa - to prawdziwe dzieło sztuki! Podziwiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. super obie :)
  abażur z Ikei faktycznie pięknie się wpasował :)

  OdpowiedzUsuń