czwartek, 8 kwietnia 2010

Podobna forma, różne tworzywo...


Już od jakiegoś czasu chodził mi po głowie taki pomysł, żeby pokazać, jak z dwóch różnych materiałów można kształtować podobne formy w wyrazie i kształcie. Materiały to oczywiście moje ukochane czesanka i glina. A forma... Tu nie wszystko jest do końca przewidywalne, szczególnie w wypadku ceramiki. Projekt będę kontynuować, już powstają kolejne rzeczy.
Na zdjęciach pierwsze wyroby - kwiatowe naszyjniki. Kształt ceramicznych kwiatków zainspirowany pracami Azulado. Filc to oczywiście czesanka, ceramika - jasna glina, przetarta tlenkiem miedzi, szkliwa - dwa odcienie turkusu, który - złośliwie - zzieleniał :). Łączenie srebro.

9 komentarzy:

 1. Śliczne nszyjniki!
  Rewelacyjny pomysł z tym powtórzeniem wzoru w ceramice i filcu.
  Już sama nie wiem, który mi się bardziej podoba. Czy filc, bo jest mi bliższy, czy ceramika, bo tego kompletnie nie umiem ;)
  Więc chyba oba, każdy inaczej.......

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł, bardzo twórczy! Widzę całe morze możliwości ;) A mi chyba bardziej ceramika dziś przypadła do gustu sama nie wiem czemu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne! Kontynuuj tą serię i pokazuj nowe zestawienia.:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. piękne zestawienie, czekam zaciekawiona na kolejne cuda z tej serii...

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł. A mi chyba ceramiczny naszyjnik podoba się bardziej. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł,wykonanie.I oba pieknie Ci się udały.Bardzo mi się podobają.Nie przeszkadza to, że kolory jak piszesz trochę nie wyszły.
  Jak dla mnie filc ma tę zaletę,że jest leciutki.
  Ale może bym też troszkę pomieszała-ceramiczny wśród filcowych byłby super.Wyobrażam sobie co jeszcze pięknego wymyślisz....

  OdpowiedzUsuń
 7. Przepiękne obydwa, choć serce wyrywa mi się bardziej do tego ceramicznego:), a faktycznie połączenie ich razem byłoby ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudne... zarówno jaden jak i drugi, ale..... ceramiczny szalenie mi się podoba:))) czy istnieje może możliwość zakupienia?:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. I like this inspiration for your combined necklace. These colors are beautiful!

  OdpowiedzUsuń