wtorek, 24 lutego 2015

Warsztaty filcowania butów z Natalią BraszowieckąPewną tradycją stało się to, że co roku organizuję warsztaty, na które przyjeżdża gość z zagranicy. W 2013 roku była to Diana Nagorna, w 2014 – Pam de Groot z Australii, a w tym - Natalia Braszowiecka, która nauczy nas, jak ufilcować i wykończyć buty. Natalia stworzyła własną unikatową metodę produkcji obuwia. Jest to połączenie tradycyjnego filcowania z szewstwem. Wykonane tą metodą buty są w pełni użytkowe i bardzo wygodne.
Natalia urodziła się na Ukrainie, ale od trzynastu lat mieszka na Cyprze. Filcować zaczęła pięć lat temu i do dziś stworzyła wiele unikatowych rzeczy, wśród nich torby, płaszcze, kurtki. Ale najbardziej fascynują ją buty. Natalia prowadziła wiele warsztatów na temat różnych technik i form filcowania. W 2014 roku prowadziła warsztaty filcowania butów w Holandii w Fiberfusing w Amstelveen. Kilka zdjęć butów Natalii
Informacje na temat warsztatów:
– miejsce warsztatów: Gdańsk,
– warsztaty będą trwały 2 dni,
– termin 30-31 maja,
– warsztaty będą miały charakter praktyczny, każdy wykona parę butów (przykładowe prace na zdjęciach poniżej), – w warsztatach będzie mogło brać udział maksymalnie 10 osób,
– warsztaty będą w języku angielskim i/lub rosyjskim i będą tłumaczone,
– materiały potrzebne do wykonania butów zostaną wcześniej zakupione dla każdego uczestnika,
– ponadto każdy uczestnik musi posiadać własną wełnę (ok. 300 gr, jej rodzaj zostanie podany każdemu uczestnikowi) oraz typowe rzeczy do filcowania (mydło, folia, miska itp., dokładną listę podam każdemu uczestnikowi).
Aby uczestniczyć w warsztatach, należy wysłać zgłoszenie na mail jt_stec@wp.pl. Zainteresowanym wyślę dokładne szczegóły dotyczące płatności. 
Ważne: ponieważ zakup potrzebnych materiałów wiąże się z koniecznością dużo wcześniejszego ich zamówienia, proszę o podejmowanie rozważnych decyzji.5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Agnieszko, coś się nie napisało... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. No coś niesamowitego! Nie dość, że piękne, to jeszcze oryginalne i praktyczne...
  Byłoby wspaniale uczestniczyć w takich warsztatach :) Czekam z niecierpliwością na relację :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cześć
  Dziękuję za zaproszenie na warsztaty. Mam pytanie, które buty będą robione na warsztatach, te dłuższe sznurowany czy te któtsze z ostatnich zdjęć?
  Pozdrawiam ciepło wspominając ostatnie świetne warsztaty
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń