środa, 20 czerwca 2012

Kolejny eksperyment z farbowaniem

Farbowanie zawsze bardzo mi się podobało, szczególnie naturalnymi barwnikami, a efekty, które uzyskuje się metodą odbijania na tkaninie liści, płatków kwiatów itp., szczególnie mnie pociągały. Czytam więc na różnych blogach o metodach takiego uzyskiwania kolorów i kształtów, studiuję prace mistrzyń w tej dziedzinie - Irit Dulman, Indię Flint, Pam de Groot.
Dziś malutka próbka odbicia liści róży, płatków róży i piwonii. Nie wiem, na ile trwały będzie to efekt, dlatego zrobiłam próbę na malutkim kawałku jedwabiu. Oto efekty.


Następny krok to wystawienie tkaniny na słońce. Muszę się przekonać o tym, czy po jakimś czasie kolory i wzory nie zbledną.  Kawałek zamierzam też zabejcować, aby sprawdzić, czy dzięki bejcy efekt będzie trwalszy. Co z tego wyjdzie, napiszę i sfotografuję oczywiście.

6 komentarzy:

 1. I may not read Polish but i recognize lovely eco-prints when I see them. I took a workshop in italy with irit Dulman and eco print was part of it..and I am "hooked". Lovely work you are doing..and I'll come back and translate in a bit!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I am "hooked" too, like You, on eco-printing. I dream about workshops of Irit Dulman or India Flint. So far I try to make some experiment, I am reading as much as possible for the eco-print topic. This pattern was not boiled, so I do not think, that it is typical eco-print. I left the material on the sun light to check if the pattern would be solid.

   Usuń
 2. Piekne.............

  ja na razie sie zachwycam i zupelnie nie zaglebialam sie na razie w temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jolu ta próbka jest przepiękna z niecierpliwością czekam na coś większego:)))))
  jeszcze raz bardzo dziękuję za zdjęcia z przyjemnością wykorzystuje je na swoim profilu:)))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Jolu próbka piękna zapowiada się fantastycznie

  a ja jeszcze raz bardzo dziękuję za zdjęcia

  OdpowiedzUsuń