niedziela, 8 czerwca 2014

Filcowanie w Lublinie


Z Anią Bocian poznałyśmy się w marcu przy okazji targów Amberif. Spędziłyśmy razem zaledwie jeden wieczór na rozmowach do późnej nocy, a już wtedy wiedziałam, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie. Nie minęło więc dużo czasu, jak pojechałam do Ani do Lublina na warsztaty. Był to bardzo intensywny weekend. Wraz z grupą innych kursantek filcowałam szal i sukienkę. I to wszystko w dwa dni! Tempo wręcz szalone! Ciężka praca od rana do wieczora.
Mogłam podziwiać Anię w roli nauczycielki, cierpliwie tłumaczącej uczestniczkom warsztatów, jak należy sporządzić formę, jak układać wełnę, a jak dodatki itp. Dwa dni od rana do późnego wieczora. Każdy, kto uczestniczył w takich warsztatach, wie, jak bolą nogi, jak bardzo się jest zmęczonym. Po Ani jakby w ogóle tego nie było widać. Ja ledwo stałam na nogach.
A oto krótka fotorelacja z warsztatów. Zdjęcia z warsztatów pożyczyłam z bloga Akademii Rękodzieła Bocian.


Fajnym zwyczajem Akademii jest to, że kursantki przywożą wykonane przez siebie prace.
Tu oglądamy szal jednej z uczestniczek warsztatów.
 A tu przymiarka...
A to już mój szal, który powstał pierwszego dnia warsztatów. Wykonałam go w całości z białych materiałów, ponieważ w założeniu ma być farbowany. Trochę się waham, bo latem biel bardzo mi leży. Zobaczymy...
Po dwóch dniach intensywnego filcowania spędziłyśmy z Anią nieco spokojniejszy dzień na wspólnym farbowaniu. Było trochę eco dyeingu i eco printingu.

Po powrocie do Gdańska udało mi się sfotografować wykonaną na warsztatach w Lublinie sukienkę. Ona na pewno wyląduje w garze z jakimś barwnikiem. W planach głęboka czerwień, ale ponieważ uzyskanie takiego koloru to dłuższa procedura, pewnie nie za szybko się do tego zabiorę.


To był wspaniały weekend! Aniu, dzięki :).

4 komentarze:

 1. Coś wiem o tym jak bolą ręce po całym dniu filcowania w Lublinie:) Piękna sukienka. Również zrobiłam białą na warsztatach u Ani. Jak mi się znudzi kolor planuję zafarbować herbatą:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj jak patrzę na wasze prace, to widzę ile jeszcze musze się nauczyć. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest na to szansa, zapraszam na warsztaty z Pam de Groot :)

   Usuń
 3. Śliczności, tylko wzdycham do tak pięknych prac :)

  OdpowiedzUsuń