czwartek, 23 czerwca 2011

Wspólne filcowanie

Czy myślałyście czasem z zazdrością o naszych babciach, prababciach, pra pra..., gdy siadały razem w jednej izbie i szyły, przędły, dziergały? Ja często. Uważam, że takie wspólne spotkania miały w sobie wiele uroku. I nie tylko uroku. Babskie rozmowy mają ogromną wartość emocjonalną i terapeutyczną.
Dlatego kiedy tylko mam okazję, staram się w takich spotkaniach uczestniczyć. Takim spotkaniem jest dla mnie wspólne lepienie z gliny w pracowni ceramicznej i gdy razem z innymi maniaczkami wełny filcuję.
Dziś spotkałyśmy się z Kasią, aby razem pofilcować. Zanim się zabrałyśmy do roboty - rozkosze dla żołądka - ciasteczko, francuskie pierożki, chleb własnej roboty by Kasia (pychota!).
Kasia postanowiła zrobić szal na silk lapsach w delikatnych szarościach, a ja jej dzielnie pomagałam :).

Wełnę układałyśmy na silk lapsach i ozdabiałyśmy ją dekorami z pięknej koronki i angeliną.


Ostateczny rezultat będzie widoczny po wysuszeniu. Kasiu, czekam na fotki :).

A potem postanowiłam wykorzystać ogród Kasi i zrobiłam zdjęcia moim dwóm szalom. Ten sobie przysiadł na ławeczce. Uważam, że prezentuje się bardzo malowniczo.
Strona laminowana jedwabiem

Strona silk lapsowa


No i jeszcze fotka całego szala z jedwabną chustką. Niestety, wiał mocny wiatr i jedwabne fragmenty co chwila nieposłusznie zmieniały miejsce. Ale pogląd na całość chyba jest.

10 komentarzy:

 1. Ach, kontentna jestem. Cały szal widać! Świetny kształt!

  OdpowiedzUsuń
 2. Licho, ta fotka była głównie z myślą o Tobie :).

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne szale !!! I masz rację, te spotkania kiedyś, to coś czego dziś nam na pewno brak... i nawet często o tym nie wiemy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak właśnie myślałam! Dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 5. Hi. Thank you fro dropping by my blog. I love that silver scarf. The English translation is a bit 'wonky', but I am guessing it is nuno felted and then you have added some lace embellishments?. Very pretty! Julie - Australia

  OdpowiedzUsuń
 6. Joluś cudne szale. Zazdroszczę Ci bliskiego otoczenia osób zarażonych filc-manią. Też bym tak chciała.... móc się spotkac i pofilcować wspólnie. W lipcu nawiedzę Twe piękne miasto, to może uda nam się spotkać :-) Całuski:*

  OdpowiedzUsuń
 7. Iza, już się cieszę na spotkanie, bo nie wyobrażam sobie, żeby do niego nie doszło :). Jak tylko będziesz tutaj, daj znać.
  Julie, I know, that Google Translator is not a perfect tool;)
  Silver scarf have been felted in co-work with my friend Kasia. This scarf has two layers; first - silk laps, second - merino wool. Decoration: lace and angelina fibres.

  OdpowiedzUsuń