piątek, 18 lutego 2011

Zakupy

Ostatnio trochę zaszalałam i nabyłam sporo nowych rzeczy z myślą o filcowaniu. Oprócz czesanek kupiłam kilka nietypowych produktów.
Ścinki jedwabiu sari rewelacyjne, mają piękne kolory i już mam pomysł, jak je wykorzystać. Przędza jedwabna trochę mnie rozczarowała, bo kolory ma śliczne, ale jest dość szorstka. Zobaczymy, jaka będzie po kontakcie z wodą i mydłem. O kokonach pisać nie muszę. Nabyłam część rozciętych i część z robaczkami w środku - fuujjj.
Wełna blue faced leicester jest cudownie jedwabista i delikatna. Polecam. Kuleczki są bardzo drobne, a knociki śmieszne. I jedne, i drugie świetnie się farbują.
Na fotkach część zakupów. Aż mnie rączki swędzą, żeby się wziąć za farbowanie i za filcowanie z wykorzystaniem nowości. Kiedy? Może już w ten weekend...

14 komentarzy:

 1. Szanowna Pani zapisuje sie na candy a pozniej juz nie zaglada... oj nie dobrze nie dobrze... niespodzianka umknie sprzed nosa...

  Pozdrawiam wieczorowa pora!

  OdpowiedzUsuń
 2. Te kokoniki, to mi przypomniały wizytę w instytucie jedwabiu w Chinach, podziwiałam jak powstają tkaniny właśnie od takiego kokonika. ciekawa jestem jak je wykorzystasz?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ktoś pomyśli - jak można się cieszyć z pogniecionych skrawków tkanin i innych takich, a my jesteśmy po takich zakupach szczęśliwe "inaczej" ;-))) Te kolory przędzy jakby moje :-) A kokony przypominają mini jaja wielkanocne ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Może dałabyś namiary na e-mail, gdzie można kupić te kokony itp. Najbardziej podoba mi się to srebrne w foli. Co to jest?

  OdpowiedzUsuń
 5. Boniusiu, już napisałam maila. Gapa ze mnie, ale choroba mnie całkiem rozłożyła. Dopiero dziś jakoś się czuję.
  Zdolność, kokony kupiłam na ebayu. Chcesz dokładniejsze namiary czy znajdziesz wyszukiwarką?
  Beaśka, byłaś w Chinach??? Ale ci zazdroszczę!! Jaki to byłby dla nas, maniaczek filcu i innych rękodzielniczych manii, raj.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdolność, to srebrne w folii to angelina. Cieniutkie błyszczące niteczki, świetne do filcowania, są w różnych kolorach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale egzotyczne cudeńka kupiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 8. You are shopping wonderfull silk and wool. You can felt great things with this.
  Elke

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem bardzo ciekawa co z nich powstanie:) Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością

  OdpowiedzUsuń
 10. wszystko niezwykle ciekawe, a te resztki jedwabiu to tez na e-bayu?

  OdpowiedzUsuń
 11. Jolu gdzie się takie skarby kupuje? trochę mnie sssasdrość podgryza

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale teraz śliczności naprodukujesz:)

  OdpowiedzUsuń